Close Full Screen
Treefort Music Fest 2024 Schedule

Treefort Music Fest 2024 Schedule

OPEN FULL SCREEN
Fort
Venue
Time

Wednesday20

Thursday21

Friday22

Saturday23

Sunday24

Wednesday20

11:00am

storyfort Icon

Kickoff Mixer

11:00 am – 1:00 pm

The Lit Room

artfort Icon

Artfort x Boise Mart

11:00 am – 6:00 pm

AI Studios

12:00pm

artfort Icon

Blue Galleries @ Stein Luminary

12:00 pm – 5:00 pm

Center for Visual Arts

1:00pm

storyfort Icon

Voces Internship of Idaho

1:00 pm – 2:00 pm

Idaho State Museum

2:00pm

storyfort Icon

Storyfort’s Second Annual Eco Jam

2:00 pm – 4:00 pm

Idaho State Museum

4:00pm

hackfort Icon

Hackfort 10th Anniversary and Launch Party – Featuring Mavik Ventures and Teleo Capital

4:00 pm – 6:00 pm

Trailhead

storyfort Icon

BACKSTAGE PASS

4:00 pm – 6:00 pm

10th St Station

alefort Icon

12 Ciders Pouring!

4:00 pm – 9:00 pm

Alefort Lounge

alefort Icon

60 Beers on Tap!

4:00 pm – 9:00 pm

Alefort Lounge

alefort Icon

Wine at Alefort!

4:00 pm – 9:00 pm

Alefort Lounge

4:10pm

music Icon

Bittermint

4:10 pm – 5:00 pm

Main Stage

4:40pm

music Icon

Jan Reed & The In Between

4:40 pm – 5:30 pm

Bandshell

5:00pm

music Icon

McKenna Esteb

5:00 pm – 5:50 pm

The Hideout

storyfort Icon

Narrative 4 Presents: Music and Memory, A Live Storytelling Workshop

5:00 pm – 6:30 pm

Ochos

5:30pm

music Icon

Flyana Boss

5:30 pm – 6:20 pm

Main Stage

music Icon

Right Shoes

5:30 pm – 6:20 pm

Boise Brewing

music Icon

Athena Garza

5:30 pm – 6:10 pm

Treefort Music Hall

music Icon

Idyltime

5:30 pm – 6:20 pm

Shrine Social Club (Ballroom)

6:00pm

yogafort Icon

Yogafort Kickoff

6:00 pm – 7:00 pm

Studio Lotus Event Space

foodfort Icon

Amano Dinner

6:00 pm – 8:00 pm

Basque Center

music Icon

Rodeo Screams

6:00 pm – 6:50 pm

Neurolux

music Icon

Isabeau Waia’u Walker

6:00 pm – 6:50 pm

Shrine Social Club (Basement)

6:10pm

music Icon

Joshua Lewis

6:10 pm – 7:00 pm

Bandshell

6:20pm

music Icon

Sugar Pox

6:20 pm – 7:10 pm

The Olympic

music Icon

CMAT

6:20 pm – 7:20 pm

The Hideout

6:30pm

dragfort Icon

Queer Meet-up

6:30 pm – 7:20 pm

Spacebar Arcade

music Icon

Draw

6:30 pm – 7:20 pm

Pengilly's Saloon

6:40pm

music Icon

NOIA

6:40 pm – 7:30 pm

Treefort Music Hall

music Icon

Los Syringas

6:40 pm – 7:30 pm

Boise Brewing

6:50pm

music Icon

Aka Belle

6:50 pm – 7:40 pm

Shrine Social Club (Ballroom)

7:00pm

music Icon

Dawes & Lucius

7:00 pm – 8:10 pm

Main Stage

music Icon

Plaid Panties

7:00 pm – 7:40 pm

The Shredder

7:20pm

music Icon

eL Dopamine

7:20 pm – 8:10 pm

Neurolux

music Icon

ann annie

7:20 pm – 8:10 pm

Shrine Social Club (Basement)

7:30pm

music Icon

RU57Yrobot

7:30 pm – 8:10 pm

Spacebar Arcade

7:40pm

music Icon

Karina Rykman

7:40 pm – 8:40 pm

Bandshell

music Icon

Discord Theory

7:40 pm – 8:30 pm

The Olympic

7:50pm

music Icon

Jesus Christ Taxi Driver

7:50 pm – 8:40 pm

Pengilly's Saloon

music Icon

El Perro del Mar

7:50 pm – 8:40 pm

Treefort Music Hall

8:00pm

music Icon

The Moss

8:00 pm – 9:00 pm

The Hideout

music Icon

Buddy Crime

8:00 pm – 8:40 pm

Boise Brewing

artfort Icon

Boise Circus Guild

8:00 pm – 9:30 pm

The Balcony

8:10pm

music Icon

James Dean Kindle

8:10 pm – 9:00 pm

Shrine Social Club (Ballroom)

music Icon

Charity Kiss

8:10 pm – 9:00 pm

The Shredder

8:20pm

music Icon

tearer

8:20 pm – 9:00 pm

Spacebar Arcade

8:40pm

music Icon

Neko Case

8:40 pm – 10:00 pm

Main Stage

music Icon

CHEW

8:40 pm – 9:30 pm

Neurolux

music Icon

Hannah Glavor

8:40 pm – 9:30 pm

Shrine Social Club (Basement)

9:00pm

music Icon

Kid Bloom

9:00 pm – 10:00 pm

Boise Brewing

music Icon

Voidstrider

9:00 pm – 9:50 pm

The Olympic

music Icon

cAmpsite

9:00 pm – 10:00 pm

Space Banana

music Icon

Malik Elijah

9:00 pm – 9:40 pm

Treefort Music Hall

9:10pm

music Icon

The Dead & Down

9:10 pm – 10:10 pm

Pengilly's Saloon

music Icon

Daniel Leone

9:10 pm – 9:50 pm

Spacebar Arcade

music Icon

Nordista Freeze

9:10 pm – 10:10 pm

Bandshell

9:30pm

music Icon

Raue

9:30 pm – 10:20 pm

The Shredder

music Icon

Hillfolk Noir

9:30 pm – 10:30 pm

Shrine Social Club (Ballroom)

10:00pm

music Icon

BEARKAT

10:00 pm – 11:00 pm

Space Banana

music Icon

Kaelin Ellis

10:00 pm – 11:00 pm

Treefort Music Hall

music Icon

5QRL

10:00 pm – 10:40 pm

Spacebar Arcade

music Icon

Milk For The Angry

10:00 pm – 10:50 pm

Neurolux

10:10pm

music Icon

Field Guide

10:10 pm – 11:00 pm

Shrine Social Club (Basement)

10:20pm

music Icon

Dumpster Fire

10:20 pm – 11:00 pm

The Olympic

10:30pm

music Icon

IZZE AZALEA DJ SET – OPENING PARTY

10:30 pm – 12:00 am

Hap Hap Lounge

10:40pm

music Icon

Parade of Bad Guys

10:40 pm – 11:50 pm

Pengilly's Saloon

10:50pm

music Icon

Black Market Analog

10:50 pm – 11:40 pm

Spacebar Arcade

music Icon

The Thing

10:50 pm – 11:40 pm

The Shredder

11:00pm

music Icon

NOIA (dj set)

11:00 pm – 12:00 am

Space Banana

music Icon

Pokey LaFarge

11:00 pm – 12:30 am

Shrine Social Club (Ballroom)

11:20pm

music Icon

Far From Giants

11:20 pm – 12:00 am

The Olympic

music Icon

VIKA

11:20 pm – 12:00 am

Shrine Social Club (Basement)

music Icon

Crush The Monster

11:20 pm – 12:20 am

Neurolux

11:30pm

music Icon

Armand Hammer

11:30 pm – 12:30 am

Treefort Music Hall

12:00am

music Icon

ALX-106

12:00 am – 1:00 am

Spacebar Arcade

music Icon

Baby Weight

12:00 am – 1:00 am

Space Banana

music Icon

Grimage

12:00 am – 12:40 am

The Shredder

12:20am

music Icon

The GOV

12:20 am – 1:30 am

Pengilly's Saloon

12:30am

music Icon

low-fi

12:30 am – 1:30 am

The Olympic

music Icon

Delicate Steve

12:30 am – 1:30 am

Shrine Social Club (Basement)

12:50am

music Icon

Magic Sword

12:50 am – 1:50 am

Treefort Music Hall

music Icon

Kadabra

12:50 am – 1:50 am

Neurolux

1:00am

music Icon

Sean Watson

1:00 am – 2:00 am

Space Banana

music Icon

xox

1:00 am – 1:40 am

The Shredder

music Icon

Rhythmic Friction

1:00 am – 2:00 am

Spacebar Arcade

Thursday21

10:00am

yogafort Icon

Bhakti Yoga with Marisa Radha & East Forest

10:00 am – 11:30 am

JUMP (Pioneer Room)

10:30am

artfort Icon

Studio Art Exploration

10:30 am – 12:30 pm

Boise Art Museum

11:00am

yogafort Icon

10,000 Buddhas Painting with Amanda Giocomini

11:00 am – 4:00 pm

Studio Lotus Event Space

12:00pm

hackfort Icon

Experience Immersive Audio

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

dragfort Icon

LGBTQ Identities of Idaho: A History of Fear, Oppression, and a Contemporary Framework to Reclaim LGBT & Queer Spaces.

12:00 pm – 1:00 pm

Idaho State Museum

storyfort Icon

Truth & Betrayal in Writing

12:00 pm – 1:00 pm

Ochos

artfort Icon

Soft Opening: AI Studios x Treefort Showcase

12:00 pm – 2:00 pm

AI Studios

hackfort Icon

Polymodal

12:00 pm – 1:30 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

GIMM Student Project Showcase

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

artfort Icon

Blue Galleries @ Stein Luminary

12:00 pm – 5:00 pm

Center for Visual Arts

hackfort Icon

Micron Virtual Fab Tour Experience

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

Micron STEM Bright Idea LED Challenge

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

Idaho STEM Action Center

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

JustinCase

12:00 pm – 1:30 pm

Hackfort Music Stage – Boise Centre East #400

hackfort Icon

Hackfort Game Jam Workshop and Kickoff!

12:00 pm – 1:45 pm

Boise Centre East #410A

artfort Icon

Blue Galleries @ Stein Luminary

12:00 pm – 5:00 pm

Center for Visual Arts

hackfort Icon

Binary Coding – Language of Computers

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

yogafort Icon

Flow to the Beat with Christina & DJ Jesse D

12:00 pm – 1:00 pm

JUMP (Pioneer Room)

hackfort Icon

College of Western Idaho

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

unBound

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

Floragraph

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

“Martha”

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

Beyond Reality: Dive into VR & AR Experiences

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

Open SMASH with Boise State Esports

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

Celebrating 10 Years of Hackfort: A Look Back

12:00 pm – 12:50 pm

Boise Centre East #410B

hackfort Icon

Cyberdome Security Challenge

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

Museum of Modified GameBoys

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

From Boring to Engaging: Gamifying Adult Learning

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

iGameUSA: An In Your Shoes Experience

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

Indie Games by HakJak

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

Microscopia

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

SCORE Treasure Valley

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

Stellar Cyber / Institute for Pervasive Cybersecurity

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

Storytelling with STEAM – Onramp Program Spring Showcase

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

The Sandbox of Life

12:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

1:00pm

storyfort Icon

The Idaho Review Presents: Kimberly King Parsons

1:00 pm – 2:00 pm

Ochos

hackfort Icon

The Cyberdome: Idahoans Protecting Idaho

1:00 pm – 1:50 pm

Boise Centre East #420A

music Icon

James Tutson

1:00 pm – 1:40 pm

Cyclops Stage

hackfort Icon

FraudGPT: Generative AI and Cybercrime

1:00 pm – 1:50 pm

Boise Centre East #410B

1:30pm

yogafort Icon

The Body Tells the Story! with Nicole & Teresa

1:30 pm – 2:30 pm

JUMP (Pioneer Room)

hackfort Icon

Live Synthesizer Demonstration and Performance

1:30 pm – 3:30 pm

Boise Centre East #400

2:00pm

storyfort Icon

Boise State Undergrad Reading

2:00 pm – 4:00 pm

Idaho State Museum

hackfort Icon

AI’s Artistic Alchemy: Crafting Images with Technology

2:00 pm – 3:45 pm

Boise Centre East #410A

music Icon

Hector Tellez Jr

2:00 pm – 2:40 pm

Cyclops Stage

music Icon

Behind Gray Walls Podcast

2:00 pm – 2:45 pm

Boise Centre East #420B

hackfort Icon

How to Make Games for 10 Years

2:00 pm – 2:50 pm

Boise Centre East #410B

hackfort Icon

Lightning Talks

2:00 pm – 2:50 pm

Boise Centre East #410C

artfort Icon

AI Boise x Treefort Artist Panel

2:00 pm – 3:30 pm

AI Studios

hackfort Icon

Hour of Code

2:00 pm – 2:50 pm

Boise Centre East #400

2:40pm

music Icon

Blood Lemon

2:40 pm – 3:30 pm

Main Stage

yogafort Icon

Sacred Breathwork Ceremony with Jonah & Brittany

2:45 pm – 4:00 pm

Studio Lotus Event Space

3:00pm

music Icon

Unknown Venus

3:00 pm – 3:40 pm

Cyclops Stage

yogafort Icon

Expansion Flow and Yoga Nidra with Bri & Johanna

3:00 pm – 4:00 pm

JUMP (Pioneer Room)

hackfort Icon

Dedicated Servers

3:00 pm – 4:30 pm

Hackfort Music Stage – Boise Centre East #400

music Icon

Boise State Music Student Showcase

3:00 pm – 4:30 pm

Treefort Music Hall

hackfort Icon

Retro Tech Time Capsule for Kids

3:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

hackfort Icon

Grow your Connections: Networking Event

3:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #410C

hackfort Icon

Making a Game for the Hackfort Game Jam

3:00 pm – 5:00 pm

Boise Centre East #400

music Icon

XRAY.FM: Wildflowers & Weeds

3:00 pm – 3:45 pm

Boise Centre East #420B

hackfort Icon

Revolutionizing Education: Exploring the Power of XR and Immersive Technology

3:00 pm – 3:50 pm

Boise Centre East #410B

3:10pm

music Icon

Sasha The Band

3:10 pm – 4:00 pm

Bandshell

3:30pm

storyfort Icon

Joyland Magazine Presents: Polishing for Publication

3:30 pm – 4:00 pm

Ochos

3:40pm

music Icon

Plum Vision

3:40 pm – 4:20 pm

The Hideout

4:00pm

storyfort Icon

King for a Day: The Improbable Life of Tiny Tim

4:00 pm – 6:00 pm

Egyptian Theatre

alefort Icon

Wine at Alefort!

4:00 pm – 9:00 pm

Alefort Lounge

alefort Icon

60 Beers on Tap!

4:00 pm – 9:00 pm

Alefort Lounge

alefort Icon

12 Ciders Pouring!

4:00 pm – 9:00 pm

Alefort Lounge

artfort Icon

GRAND OPENING: AI Studios x Treefort Showcase

4:00 pm – 6:00 pm

AI Studios

storyfort Icon

No Coast Writing: How Where We Live Informs Our Fiction

4:00 pm – 5:00 pm

Ochos

storyfort Icon

BARFIGHT!

4:00 pm – 6:00 pm

10th St Station

hackfort Icon

The Primary Solution: Could opening Idaho’s primaries improve elections?

4:00 pm – 4:50 pm

Boise Centre East #420A

hackfort Icon

How to Crack a Password

4:00 pm – 5:45 pm

Boise Centre East #410A

music Icon

Pokey LaFarge

4:00 pm – 5:00 pm

Main Stage

music Icon

XRAY.FM: Hello Cruel World

4:00 pm – 4:45 pm

Boise Centre East #420B

music Icon

Buddy Crime

4:00 pm – 4:40 pm

Cyclops Stage

4:30pm

yogafort Icon

Kirtan with Johanna and Rooted Vibration

4:30 pm – 5:30 pm

JUMP (Pioneer Room)

music Icon

Mr Grant Olsen

4:30 pm – 5:20 pm

Bandshell

music Icon

Margle

4:30 pm – 5:10 pm

Lost Grove Brewing

hackfort Icon

RahKeeM

4:30 pm – 6:00 pm

Hackfort Music Stage – Boise Centre East #400

4:40pm

music Icon

Zubin

4:40 pm – 5:20 pm

Shrine Social Club (Basement)

5:00pm

music Icon

HansCholo

5:00 pm – 6:00 pm

Outer Space Banana

alefort Icon

Paella, Txotx, and Dancing!

5:00 pm – 7:00 pm

Alefort Lounge

music Icon

Downcoast

5:00 pm – 5:40 pm

Neurolux

music Icon

United Stateless Podcast

5:00 pm – 5:45 pm

Boise Centre East #420B

music Icon

Amoeba Arena

5:00 pm – 5:40 pm

Boise Brewing

music Icon

Discord Theory

5:00 pm – 5:40 pm

Cyclops Stage

music Icon

Leading Lines

5:00 pm – 5:50 pm

Payette Brewing

music Icon

The Macks

5:00 pm – 5:50 pm

The Hideout

hackfort Icon

Come play Super Smash Bros. Ultimate with Boise State Esports

5:00 pm – 9:00 pm

Boise State eSports Arena

music Icon

The Kindness

5:00 pm – 5:50 pm

Treefort Music Hall

hackfort Icon

AI, Art, and the Future of Creativity

5:00 pm – 5:50 pm

Boise Centre East #410B

music Icon

Chief Broom

5:00 pm – 5:50 pm

Shrine Social Club (Ballroom)

5:20pm

music Icon

Natalie Soma

5:20 pm – 6:00 pm

The District

5:30pm

music Icon

Daði Freyr

5:30 pm – 6:30 pm

Main Stage

music Icon

Up is the Down is the

5:30 pm – 6:10 pm

Lost Grove Brewing

music Icon

Rhodes Hull’s Magic Band

5:30 pm – 6:20 pm

The Olympic

5:50pm

music Icon

Enigma Machine

5:50 pm – 6:30 pm

Shrine Social Club (Basement)

6:00pm

artfort Icon

Soft Opening: Tropico FM Presents: Resonancia: Latinx Colors and Stories at Artfort 2024

6:00 pm – 1:00 am

Basque Center

music Icon

Horse Bitch

6:00 pm – 6:40 pm

Cyclops Stage

music Icon

Combo Move

6:00 pm – 6:40 pm

Boise Brewing

music Icon

Panther Car

6:00 pm – 6:40 pm

Neurolux

storyfort Icon

THIS IS THE PLACE, SEASON 2: Night One

6:00 pm – 8:00 pm

Ochos

music Icon

Glitterfox

6:00 pm – 7:00 pm

Bandshell

music Icon

Hummingbird Of Death

6:00 pm – 6:40 pm

The Shredder

music Icon

Scott Nice

6:00 pm – 7:00 pm

Outer Space Banana

foodfort Icon

Street Eats

6:00 pm – 8:00 pm

Zoo Boise

6:20pm

music Icon

Hayley Harper

6:20 pm – 7:00 pm

The District

music Icon

Linda From Work

6:20 pm – 7:10 pm

Payette Brewing

music Icon

SISTEMAS INESTABLES

6:20 pm – 7:20 pm

Treefort Music Hall

music Icon

Delicate Steve

6:20 pm – 7:20 pm

The Hideout

music Icon

MILLY

6:20 pm – 7:10 pm

Shrine Social Club (Ballroom)

6:30pm

music Icon

Aterrima

6:30 pm – 7:10 pm

Knitting Factory

music Icon

Little Barefoot

6:30 pm – 7:20 pm

Lost Grove Brewing

music Icon

Endless Atlas

6:30 pm – 7:20 pm

Basque Center

6:40pm

music Icon

Cosmic Sans

6:40 pm – 7:20 pm

The Olympic

7:00pm

artfort Icon

Robobelly Round-Up

7:00 pm – 7:30 pm

The District

music Icon

Southtowne Lanes

7:00 pm – 7:40 pm

The Shredder

music Icon

Ashley Young

7:00 pm – 7:50 pm

Pengilly's Saloon

music Icon

Backhand

7:00 pm – 7:40 pm

Boise Brewing

music Icon

In Aisle Eight

7:00 pm – 7:40 pm

Hannah's

filmfort Icon

COMEDY SHORTS

7:00 pm – 9:00 pm

The Flicks

music Icon

Horse Head

7:00 pm – 7:40 pm

Shrine Social Club (Basement)

music Icon

All Things Blue

7:00 pm – 7:40 pm

Neurolux

music Icon

Chad Clubb

7:00 pm – 9:00 pm

Outer Space Banana

music Icon

Keo & Them

7:00 pm – 7:40 pm

Cyclops Stage

music Icon

All Fantasy Everything

7:00 pm – 9:00 pm

Egyptian Theatre

music Icon

Built to Spill

7:00 pm – 8:10 pm

Main Stage

7:10pm

music Icon

Acid Tongue (Vinyl DJ Set)

7:10 pm – 8:10 pm

Hap Hap Lounge

7:30pm

music Icon

Fall of Fathom

7:30 pm – 8:10 pm

Knitting Factory

7:40pm

music Icon

The Fjord People

7:40 pm – 8:30 pm

Payette Brewing

music Icon

The Plastic Cherries

7:40 pm – 8:30 pm

The Olympic

music Icon

LOOT

7:40 pm – 8:30 pm

Lost Grove Brewing

music Icon

Glixen

7:40 pm – 8:30 pm

Shrine Social Club (Ballroom)

music Icon

Sunking

7:40 pm – 8:40 pm

Bandshell

7:50pm

music Icon

Blusher

7:50 pm – 8:40 pm

Treefort Music Hall

music Icon

Ana Lete

7:50 pm – 8:40 pm

Basque Center

8:00pm

comedyfort Icon

Comedyfort presents: Thursday Mad Swede Showcase – Early Show

8:00 pm – 9:30 pm

Mad Swede Brew Hall

music Icon

Samiere

8:00 pm – 8:40 pm

Cyclops Stage

music Icon

Black Ends

8:00 pm – 8:40 pm

Neurolux

dragfort Icon

All You Can Eat with Meatball

8:00 pm – 10:00 pm

The Balcony

music Icon

fish narc

8:00 pm – 8:40 pm

Shrine Social Club (Basement)

music Icon

Special Interest

8:00 pm – 9:00 pm

The Hideout

music Icon

Allegedly

8:00 pm – 8:40 pm

Hannah's

music Icon

College Level

8:00 pm – 8:40 pm

Boise Brewing

8:10pm

music Icon

Growing Pains

8:10 pm – 9:00 pm

The Shredder

music Icon

Canyon Kids

8:10 pm – 9:10 pm

Pengilly's Saloon

8:30pm

music Icon

Texas Ketamine

8:30 pm – 9:10 pm

Knitting Factory

8:40pm

music Icon

Ty Segall

8:40 pm – 10:10 pm

Main Stage

music Icon

The Other Room There

8:40 pm – 9:20 pm

The District

music Icon

Brenna Dart Vinyl DJ Set

8:40 pm – 9:40 pm

Hap Hap Lounge

8:50pm

music Icon

Terra Nobody

8:50 pm – 9:30 pm

The Olympic

9:00pm

music Icon

Cale Tyson

9:00 pm – 9:50 pm

Hannah's

music Icon

Warren Dunes

9:00 pm – 9:50 pm

Basque Center

music Icon

The Vices

9:00 pm – 10:00 pm

Boise Brewing

music Icon

Shadow Work

9:00 pm – 10:00 pm

Payette Brewing

music Icon

YAAM.

9:00 pm – 10:00 pm

Lost Grove Brewing

music Icon

Roo Nostalgia

9:00 pm – 9:30 pm

Reef

music Icon

Billy Heath

9:00 pm – 10:00 pm

Adelmann South

music Icon

Rudy Love & The Encore

9:00 pm – 10:00 pm

Cyclops Stage

music Icon

draag me

9:00 pm – 9:50 pm

Shrine Social Club (Basement)

music Icon

Legz

9:00 pm – 10:00 pm

Space Banana

music Icon

Andy O & Axiom

9:00 pm – 9:40 pm

Spacebar Arcade

music Icon

Rosali

9:00 pm – 9:50 pm

Neurolux

music Icon

Skittish & Bus

9:00 pm – 10:00 pm

Outer Space Banana

music Icon

Chaz Bizar

9:00 pm – 10:00 pm

Adelmann North

9:10pm

music Icon

The Messthetics & James Brandon Lewis

9:10 pm – 10:10 pm

Shrine Social Club (Ballroom)

music Icon

Hey, ily!

9:10 pm – 10:00 pm

The Shredder

music Icon

LowDown Brass Band

9:10 pm – 10:10 pm

Bandshell

music Icon

French Cassettes

9:10 pm – 10:00 pm

Treefort Music Hall

9:30pm

music Icon

Rhododendron

9:30 pm – 10:20 pm

Knitting Factory

comedyfort Icon

Comedyfort Presents: Burt Nachos

9:30 pm – 10:00 pm

Mad Swede Brew Hall

9:40pm

music Icon

The Country Club

9:40 pm – 10:40 pm

Pengilly's Saloon

9:50pm

music Icon

Jill Whit

9:50 pm – 10:40 pm

The District

music Icon

Jordan Polovina

9:50 pm – 10:20 pm

Reef

10:00pm

music Icon

Pintooth

10:00 pm – 11:00 pm

Adelmann North

music Icon

MJD

10:00 pm – 10:40 pm

Spacebar Arcade

comedyfort Icon

Comedyfort presents: Thursday Mad Swede Showcase – Late Show

10:00 pm – 11:30 pm

Mad Swede Brew Hall

music Icon

Starya

10:00 pm – 11:00 pm

Space Banana

music Icon

San Fermin

10:00 pm – 10:50 pm

The Olympic

music Icon

Dearest

10:00 pm – 11:00 pm

Adelmann South

10:10pm

music Icon

Mary Timony

10:10 pm – 11:00 pm

Neurolux

music Icon

LUCY (Cooper B. Handy)

10:10 pm – 11:00 pm

Shrine Social Club (Basement)

music Icon

Sheep Bridge Jumpers

10:10 pm – 11:00 pm

Basque Center

music Icon

Moon Walker

10:10 pm – 11:10 pm

Hannah's

music Icon

Sarah Savannah Vinyl DJ Set

10:10 pm – 11:10 pm

Hap Hap Lounge

10:20pm

music Icon

Karina Rykman

10:20 pm – 11:20 pm

Treefort Music Hall

music Icon

STOMP

10:20 pm – 11:00 pm

The Shredder

10:40pm

music Icon

Hotline TNT

10:40 pm – 11:40 pm

Shrine Social Club (Ballroom)

music Icon

BARN

10:40 pm – 11:40 pm

Knitting Factory

music Icon

Cigs Inside

10:40 pm – 11:20 pm

Reef

11:00pm

music Icon

Dedicated Servers

11:00 pm – 11:40 pm

Spacebar Arcade

music Icon

EvoluShawn

11:00 pm – 12:00 am

Adelmann North

music Icon

Erratique

11:00 pm – 12:00 am

Adelmann South

music Icon

Nabihah Iqbal (DJ Set)

11:00 pm – 12:00 am

Space Banana

11:10pm

music Icon

Wiseacre

11:10 pm – 12:00 am

The District

music Icon

Tylor & the Train Robbers

11:10 pm – 12:10 am

Pengilly's Saloon

11:20pm

music Icon

Buckets

11:20 pm – 12:10 am

Neurolux

music Icon

Bermuda Search Party

11:20 pm – 12:10 am

The Olympic

music Icon

zzzahara

11:20 pm – 12:10 am

Shrine Social Club (Basement)

11:30pm

music Icon

lilith.

11:30 pm – 12:10 am

The Shredder

music Icon

Kiss the Tiger

11:30 pm – 12:20 am

Hannah's

music Icon

Lounge On Fire

11:30 pm – 1:00 am

Basque Center

11:40pm

music Icon

Calimossa

11:40 pm – 12:30 am

Reef

music Icon

Maxwell Edison Vinyl Set

11:40 pm – 1:00 am

Hap Hap Lounge

11:50pm

music Icon

Franc Moody

11:50 pm – 1:20 am

Treefort Music Hall

music Icon

Tony Caprese

11:50 pm – 12:50 am

Spacebar Arcade

12:00am

music Icon

SkiiTour

12:00 am – 1:00 am

Space Banana

music Icon

Hyroglifics

12:00 am – 1:00 am

Adelmann North

music Icon

Jason Code

12:00 am – 1:00 am

Adelmann South

12:10am

music Icon

A Place To Bury Strangers

12:10 am – 1:10 am

Shrine Social Club (Ballroom)

12:30am

music Icon

All That Matters

12:30 am – 1:20 am

The Shredder

12:40am

music Icon

The Schizophonics

12:40 am – 1:40 am

Neurolux

music Icon

JÜN

12:40 am – 1:40 am

The Olympic

music Icon

Turtle Poppers

12:40 am – 1:50 am

Pengilly's Saloon

12:50am

music Icon

Gilda House

12:50 am – 1:50 am

Hannah's

music Icon

Scare Lewis

12:50 am – 2:00 am

Spacebar Arcade

music Icon

Divorce Court

12:50 am – 1:40 am

Reef

1:00am

music Icon

Soul Velocity

1:00 am – 2:00 am

Adelmann South

music Icon

Beacon Bloom (DJ Set)

1:00 am – 2:00 am

Space Banana

music Icon

Sautrah

1:00 am – 2:00 am

Adelmann North

1:30am